פורסם בקטיפה
 
התראות
מחק הכל

פורסם בקטיפה


88
 88
הצטרף/ה: לפני 2 חודשים
שרשורים: 10
Topic starter  

בס"ד

רינה זילבר

יום אחד ישבו כמה יהודים צדיקים וחשבו איך להקל על עם ישראל המתמוטט תחת עול נישואי הילדים. המסקנה הייתה פשוטה וגאונית גם יחד.

להוריד את הרף המשתולל.

לכולם.

וחסל סדר התחייבויות שממוטטות משפחות שלמות.

סוד הנוסחה? כמה קל. רובנו זכינו בבנים ובנות גם יחד. כאשר מטפלים בנושא הבנות דרך ההבנה הזו הכל הופך למובן והגיוני יותר.

"כשאתה נרשם לתכנית אתה מצהיר שלא תוריד שידוך לבנך בגלל שצד הכלה לא מתחייב נדוניה של  יותר ממאה שמונים אלף שקלים כתקנת גדולי ישראל", מסבירים המארגנים, "במקביל תקבל מאתנו הצעות לבתך של בחורים מצוינים שאינם מבקשים יותר ממאה שמונים אלף שקלים. בחורים אלו נרשמו למאגר מאותה סיבה בדיוק. גם להם יש אחיות, גם הם דואגים איך הן תתחתנה. כך בעצם קיבלנו עסקת חבילה של הכל כלול".

במצב של ימינו, כשהבת מתחילה שידוכים ההורים עומדים בפני מצב בלתי אפשרי. אין כמעט אדם נורמטיבי אחד שיש לו בת וחושב שהמצב הנהוג כיום בנושא ההתחייבויות בשידוכים הוא נכון. אז איכשהו צולחים בניסי ניסים ובחסדי שמיים את השידוך לבת ונשארים עם הר אדיר של חובות. אבל אז... ניחשתם נכון.

אז מגיע תור הבן!

פה פתאום מתהפך הכל. ברגע אחד שוכחים מה עברנו. פתאום דורשים עבור הבן כמנהג בחורים דמתקרי חשובים דפה...

"אנחנו בעצם מציעים עסקת חבילה", אומרים המארגנים, "לא להיות עשוּק ולא להיות עוֹשֶׁק".

והתכנית הזו כבר עובדת בשטח!

"סיכויי ההתאמה גבוהים מהרגיל, גם בגלל שאלת הכסף שכבר נפתרה מראש, וגם בגלל שעצם החתימה וההצטרפות יכולה להעיד על מנטליות זהה של אנשים צנועים שמבינים שהכסף הוא לא העיקר וצריך לעשות סוף לתופעה הרווחת היום", טוענים המארגנים.

איך זה עובד?

"אנשים ממלאים כרטיס בארגון השידוכים 'לב אחד' לאחר מכן חותמים בקו 'שהשמחה במעונו' על הצטרפות כל בני המשפחה לתכנית, משאירים את תעודת הזהות של הכרטיס שמילאתם ב 'לב אחד' ומיד שדכני 'שהשמחה במעונו' מתחילים לעבוד על הכרטיס".

ואם יש למשפחה רק בן על הפרק?

"גם כך, כדאי להצטרף בשביל הבנות שבהמשך וההפך: אם יש רק בת על הפרק אפשר להצטרף על ידי שמצהירים על הבנים שבהמשך. הכלל ברור: אין הצטרפות חלקית. רק הצטרפות לתכנית 'הכל כלול' עם הצהרה על כל המשפחה.

גם אנשים שיש להם רק בנים לחתן מתבקשים להצטרף בכל זאת לשם שמיים. הרי אתם רוצים לבנכם בת תלמיד חכם וכיום אין בנמצא תורה וגדולה במקום אחד כך שכאשר תיקח בת תלמיד חכם עם נדוניה של מאה ושמונים אלף שקלים תוכלו להיות רגועים גם כלפי שמיא".

האם במאגר "לב אחד" ישנם בחורים טובים, מה שנקרא ליגה א'?

"כמובן. יש לנו בחורים מצוינים, הטובים ביותר. הם הצטרפו למאגר מאותה סיבה בדיוק. גם להם יש אחיות וההורים דואגים גם להם ורוצים שיקבלו הצעות ממאגר הבחורים שחתומים לארגון 'שהשמחה במעונו'.

בנוסף, יש בקו גם מאגר עצמאי בשם: 'את צנועים חכמה' בחורים בני עליה אמתיים, שהצטרפו והצהירו מראש שלא ידרשו, ובוודאי לא מעבר ל180 א"ש. בחורים טובים באמת עם ראש על הכתפיים שלא נסחפים אחרי הזרם, מעדיפים את הצ'ק של הרמ"א שכתב תחילת אבן העזר וז"ל: 'כי הממון שאדם לוקח עם אשתו אינו ממון של יושר, וכל העושה כן מקרי נושא אשה לשם ממון, אלא כל מה שיתן לו חמיו וחמותו יקח בעין טוב ואז יצליחו'. ובנוסף הבחור שמצטרף מזכה גם את אחותו בהצעות שידוכים של בחורים כמוהו שהצטרפו למאגר.

יש כאן שיתוף פעולה של ארגון 'שהשמחה במעונו' שעל התקנון שלו חתמו מרן רה"י הגרי"ג אדלשטיין וחברי מועצת גדולי התורה שליט"א, יחד עם הארגון החשוב 'לב אחד' שעומד בנשיאותו של הגאון הגדול ר' משה הלל הירש שליט"א ר"י סלבודקה וחבר מעוצגה"ת. לארגון מאגר ענק ומעודכן של בחורים ובחורות בעיקר מהציבור הליטאי והצפי שבקרוב כל בחור או בחורה שהגיעו לפרקם יהיו רשומים במאגר. מה שהתחדש כעת שכל הרשומים הותיקים, וכן נרשמים חדשים, שיחתמו גם בקו "שהשמחה במעונו" על הצטרפותם לתכנית, יקבלו מהשדכנים שלנו יחס מועדף עם הצעות מתאימות לבנים ולבנות.

מן הסתם תוך תקופה קצרה כשהציבור יראה שלא קשה כלל למצוא בחור מצוין עם נדוניה לא יותר מ180, כל הרף ירד, כי גם בשידוכים יש 'שוק', וברגע שה'שוק' נשבר כל הרף יורד, אין באמת הרבה אנשים שיכולים לתת מרצון יותר מזה, וגם 180 א"ש הוא סכום עצום מאוד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת מענה מידי למשפחות עד שזה יקרה, וגם אחרי שזה יקרה בעז"ה נמשיך לעסוק במלאכת הקודש של הקמת בתים בישראל.

איך לא חשבו על הרעיון עד היום?

"שאלה טובה. בנימה אישית: הרעיון נולד כשראיתי את שכני שלו בן ובת בשידוכים. הבן בחור מצוין ממש ומקבל הצעות נכבדות שמוכנים להתחייב עליו סכומים עצומים, ובו זמנית הוא נדרש להתחייב על בתו סכומים עצומים כדי לזכות לבחור טוב. הצעתי לו: נמצא עוד מישהו שיש לו גם בן וגם בת ותעשה עסקת חבילה... אך כמובן זו לא הצעה ריאלית.

במחשבה שניה הצעתי: בוא נרחיב את ההצעה ונפתח מאגר משפחות 'שהשמחה במעונו' שישתדכו ביניהם. בעצם לא צריך לפתוח מאגר חדש, אלא למלאות כרטיס במאגר הקיים של ארגון 'לב אחד' ולידע אותנו באמצעות מספרי הזהות. אנחנו כבר מתואמים עם 'לב אחד' ונקבל מהם את כל הפרטים וכך נוכל להחליף הצעות בין המשפחות ולהקים בתים בישראל בהתחייבויות שפויות והעיקר שהשמחה תמשיך לשרות במעונם"

ובאמת, מה אפשר לעשות עם מאה שמונים אלף ש"ח?

"דבר ראשון עצם השאלה מופרכת, כי גם אם נגיד שאין מה לעשות בסכום זה, לכן נסחט אנשים? האם נמשיך לעצום את עינינו מלראות את הטרגדיות האנושיות המתרחשות בעקבות המצב? היערב לנו אכול ושתה בדירה במרכז, בשעה שהשווער מתרוצץ בין הגמחים, וסכנת אירוע לבבי מרחפת מעליו?

עדיף לגור כל החיים בשכירות עם מצפון נקי! וכמו שאמר שלמה המלך במשלי 'טוב פת חרבה ושלווה בה, מבית מלא זבחי ריב'.

בכל זאת נספר שיש בהחלט מה לעשות עם מאה שמונים אלף ש"ח. בפריפריה יש דירות שעולות חצי מיליון ש"ח, ובתוספת משכנתא קטנה של כ1500 ש"ח לחודש אפשר להסתדר מצוין. צריך רק ענווה ואז יש שמחה. אחר כך יחליט הזוג אם לגור שם או לשכור ולהשכיר.

להבדיל מהאפשרות השנייה המצויה כיום, שמקבלים 400 אלף ש"ח או קצת יותר, (בתקוה שבאמת הכסף יגיע) מוסיפים עוד משכנתא עצומה עם החזר מעל ל3000 ש"ח בחודש העיקר לגור בדירה פצפונת במרכז. האם צריך להוסיף מילים?"

שהשמחה במעונוsb035465150@gmail.com  כל המידע ורישום לתכנית "הכל כלול" בקו התוכן 035465150 (וסימנך 03נדוניה0) כמו"כ דרושים לנו שדכנים נוספים, פרטים בקו.


הגבצטטנפתר

השאירו תגובה

שם מחבר

דוא"ל מחבר

כותרת *

גודל קובץ מקסימלי מותר להעלאה 25MB

 
תצוגה מקדימה גרסאות 0 נשמר
Share: