איך למעלה ממאה בנות...

התראות
מחק הכל

איך למעלה ממאה בנות סגרו שידוך? דבורי שפרונג, פסיכותרפיסטית, עוזרת לך להיות במיטבך בתקופת השידוכים, ולסגור שידוך בקלות.

אנונימי
 אנונימי
הצטרף/ה: לפני שבוע 1
שרשורים: 1
Topic starter  

איך הגעת לתחום המרתק של ליווי בחורות לסגירת שידוך? בעבודתי כפסיכותרפיסטית, התמקדתי בהשגת מטרות, יום אחד קיבלתי שיחת טלפון מדודתי, וכך היא אמרה לי: "הפניתי אלייך בחורה מקסימה ומיוחדת שמתקרבת לגיל 03 ועדיין לא זכתה לזיווגה, ואני בטוחה שתוכלי לעזור לה".

אכן, כעבור ימים ספורים, נכנסה רחלי לקליניקה שלי.

התחלתי לעבוד איתה בתוכנית מיוחדת שפיתחתי, ולאחר מספר שבועות התקשרה אליי רחלי בשמחה ובישרה לי שהיא זכתה לסגור שידוך מאוד מיוחד.

אפילו בחלומותיה לא חשבה אף פעם שהיא תזכה לשידוך כזה.

למחרת קיבלתי טלפון מפתיע מדודתי.

"אני בהלם, לא ידעתי שרחלי אכן הגיעה אלייך.

היא באה היום לחדרי, סגרה את הדלת ואמרה: 'אני חייבת לך תודה! בזכותך הגעתי לדבורי,  והיא זו שעזרה לי וקידמה אותי.

והנה אני מאורסת, מאושרת ומרגישה שזכיתי!'" הסיפור הזה עזר לי להבין שזו השליחות שלי – לעזור לבנות ישראל לבנות את ביתן.

במקום הזה אני אוהבת להיות! למה בחורה בשידוכים צריכה עזרה בנושא כל כך סטנדרטי? תקופת השידוכים היא תקופה מאוד שמחה ומאושרת, ומצד שני מאוד מאתגרת: בירורים, פגישות, והחלטות רציניות, ולכן חשוב מאוד שבחורה תגיע לתקופה הזו עם כלים חזקים ומוכנות רגשית.

המעניין הוא שאנחנו רואות היום כי בכל תחום יש הכנה, ורק בתחום השידוכים נכנסים ללא הכנה מתאימה.

בעבודתי כפסיכותרפיסטית ליוויתי מאות בחורות מקסימות, נהדרות, חכמות ומוכשרות.

כולם אמרו להן שהן הראשונות שייחטפו, ואז פגשתי אותן בגיל 22 ,22 ואפילו 22 .

הן היו כבר שבורות ומותשות, ואפילו התחילו לחשוב שמשהו לא בסדר איתן.

אבל עם הדרכה מתאימה וליווי מקצועי, הן זכו לסגור שידוך איכותי במהירות ובקלות.

מהו הדבר החשוב ביותר שבחורה צריכה בתקופת השידוכים? הכלי האפקטיבי ביותר לחוזק פנימי בתקופת השידוכים בפרט ובחיים בכלל, הוא הערכה עצמית ואמון.

זהו חלק משמעותי בתוכנית הליווי לבחורה בשידוכים, כי כשבחורה מגיעה לתקופת השידוכים עם הערכה עצמית גבוהה – השדר הבלתי מילולי שהצד השני מקבל הוא שיש כאן בחורה מוכשרת ומקסימה, ואז יש יותר סיכויים שהבחורה תקבל תשובה חיובית.

גם אם ההצעה לא הייתה מתאימה והשידוך לא יצא אל הפועל, ההערכה העצמית הגבוהה והאמון העצמי שיש לבחורה, שומרים עליה ונותנים לה כוחות להמשיך ולהשקיע בפגישות הבאות.

מה הדרך להגיע להצעות מתאימות? גם כשבחורה מאמינה באמונה שלמה שהשידוך המתאים יגיע, עדיין יש לה מחשבות סותרות.

לפעמים הן פנימיות והיא .

אפילו לא מודעת אליהן, למשל: "בגיל שלי קשה למצוא בחור טוב.

אין מספיק בחורים טובים היום.

אני מדי גבוהה, נמוכה, רזה, שמנה ועוד – ולכן לא רוצים אותי".

את כל הסתירות הפנימיות והחסמים הפנימיים האלה אנחנו עובדות לשחרר, ואז כל מה שנשאר לנו זו האמונה שהשידוך המתאים אכן בדרך.

ואז מה שקורה – ואני שומעת את זה כל הזמן מהבחורות שעברו את התוכנית – הוא שפתאום הן מקבלות הצעות מתאימות ואיכותיות שלא הגיעו אליהן לפני התוכנית, והן פשוט לא מאמינות שזה אכן קורה.

הן ממש מופתעות מהשינוי שחל, אבל מבחינתי זה מאוד ברור.

ברגע שאין חסמים פנימיים של מחשבות שליליות על השידוך – מגיעות הצעות מתאימות.

אנחנו צריכות לזכור שהקב"ה הוא טוב ורוצה להשפיע עלינו רק טוב.

ה"אוהב ישראל" מאפטא כותב שאמונה היא המשכה.

"תאמיני בכל ליבך שתזכי לשידוך מיוחד ומתאים בשבילך – וזה יקרה"

הגענו לשלב שלבחורה יש הערכה עצמית גבוהה ודימוי עצמי חיובי והיא מקבלת הצעה מתאימה, האם זה מספיק? כאן התהליך הופך להיות מעשי הרבה יותר, ממש הדרכה מדויקת: איך להתנהל טוב בפגישות, איך לנהל תקשורת טובה ונכונה, ובעיקר איך מחליטים הכי נכון שאפשר.

בחורה שמסיימת את "תוכנית דיימונד", מגיעה מוכנה לכל שלבי השידוך, עם ביטחון עצמי ואמון שמוביל בסייעתא דשמיא לסגירת השידוך המיוחל.

אז איך מצטרפים לתוכנית? לקראת פתיחת המחזור ה-23 של "תוכנית דיימונד", התוכנית שמקדמת לסגירת שידוך, חושפת דבורי שפרונג בכנס ייחודי את שלושת הצעדים שעזרו ליותר ממאה בחורות לסגור שידוך במהירות ובלי ספקות.

הכנס בזום או בהאזנה טלפונית ביום שני כ"ח בסיוון תשפ"ב, בשעה 03:2 בערב לרישום

d.sh@likrat.co.il

וכתבי בנושא: "אני רוצה להצטרף לכנס בכ"ח בסיוון".

הגבצטטנפתר

השאירו תגובה

שם מחבר

דוא"ל מחבר

כותרת *

גודל קובץ מקסימלי מותר להעלאה 25MB

תצוגה מקדימה גרסאות 0 נשמר
Share: