התראות
מחק הכל

צו השעה - לא להחמיץ

1 שרשורים
1 Users
0 Likes
22 צפיות
שהשמחה במעונו
Noble Member Admin
הצטרף/ה: לפני 2 שנים
שרשורים: 741
Topic starter  

אחיי ורעיי, שלום וברכה 

לאור מצוקת הדיור הקשה בציבור החרדי, ולאור ההבנה כי מהממשלה הנוכחית העויינת במיוחד את הציבור החרדי בוודאי שאין לצפות למאומה, החלטנו, קבוצה של עסקני ציבור העוסקים בתחום הדיור החרדי, בברכתם של גדולי ישראל שליט"א מכל החוגים, לנסות מיזם חדש:  הקמת קהילות באיזורים שונים בפריפריה, על ידי רישום להגרלות מחיר למשתכן. כאשר בעז"ה אם יזכו כמות משמעותית של יראי השם במקומות אלו, תגובש במקום קהילה כראוי.

כך לדוגמא, פעלנו בחריש לפני שנתיים, כאשר קראנו לציבור החרדי להירשם במקום, והיום ברוך השם מתחילים לראות את הפירות, כאשר קרוב למאתיים משפחות חרדיות אשר זכו בדירות כבר מתגוררות במקום ומאושרות, למרות שחלקן גרות בבניינים אשר רוב תושביהן אינם חרדים. כל משפחה כזאת כבר חסכה עד כה כחצי מיליון ש"ח בהפרש המחירים.

כידוע, בימים האחרונים הודיע משרד השיכון על הגרלה גדולה. אנו ממליצים בשלב הזה להירשם לפחות כאופציה אחת, באחת הערים אשר נמצאו כבעלות סיכוי למגורי אנ"ש; אופקים לוד (רק בן שמן) דימונה טבריה ובית שאן.

אנו מבקשים מאוד מכל הנרשמים לעדכן אותנו במייל vaaddyur@gmail.com לאיזה מקום נרשמו, וכך נוכל לראות אם ניתן לגבש קהילה במקום. במידה וכן, נתאם בין כלל הנרשמים וננסה לעשות כל מה שאפשר בעזרת השם.

כמו כן , לקראת סיום ההרשמה להגרלה, נשתדל לעדכן בע"ה את כלל הנרשמים היכן יש סיכוי גבוה להקמת קהילה, כדי שכל החפץ בכך יוכל לשנות את הרשמתו בהתאם.

 כן ישלחו עדכונים נוספים לפי הצורך.

השבוע ערכנו סיור בצפון הארץ, והגענו למסקנה כי המקום המועדף ובעל הסיכויים הגבוהים ביותר להקמת קהילה, הינו ממזרח לעיר עכו.

היתרונות של המקום; רווח מיידי משמעותי במחיר הדירה, סיכוי גבוה לזכייה, קבלת פנים נלהבת מתושבי העיר, ותשתית קיימת להקמת קהילה בעז"ה. 

יש תב"ע מאושרת בעכו ל8000 דירות = סדר גודל של כל אלעד, ועם פוטנציאל עתידי להרחבה נוספת, רוב הבניינים 4 קומות ומיעוטם 7 קומות. השכונה מנותקת משאר העיר לגמרי (חוצץ כביש 4). ולמקום יש פוטנציאל רב בגלל הקירבה לחיפה ורכסים, לרכבת, למרכזי תעסוקה ועוד.

מצד משרד השיכון נראה שיש רצון לייעד את שערי עכו לחרדים, וגם דעת ראש העיר חיובית בעניין זה. ומסתבר שזכיה של החרדים בהגרלה הזו תשפיע על כך שהמשך הבניה ב"שערי עכו" ייועד מלכתחילה לחרדים. ויש כאן הזדמנות פז להקמת עיר חרדית חדשה בסדר גודל גדול.

לפיכך, אנו מציעים להמשיך להירשם לכל אחד מהמקומות שצוינו לעיל, תוך מתן עדיפות לעכו.

בנוסף, הננו שמחים להודיע כי הגמ"ח המרכזי מקדם תוכנית לרוכשי דירות בעלי זכאות במקומות שהומלצו, להקדים הלוואות לחברי הגמ"ח (עפ"י קריטריונים מוגדרים), ולסייע במקרים רבים בידי הזוכים החברים בגמ"ח.

אנא הפיצו בין מכריכם, לתועלת הציבור.

יודגש כי מדובר במיזם התנדבותי ללא כל כוונת רווח. כל הנעשה הינו בהתייעצות (לא באחריות) עקבית עם הרה"ג ר' אליעזר יוטקובסקי אשר מקדיש את חייו למען הציבור החרדי שלא על מנת לקבל פרס, ואף עומד מאחורי פתרונות הדיור המוצלחים ביותר במגזר.

נא לא לפנות אליי או לכל אחד מחברי הוועד באופן אישי בעניין זה אלא אך ורק דרך קו המידע או דרך המייל . כולנו אנשים שעוסקים בכך בהתנדבות מלאה ואיננו יכולים להקדיש זמן רב לכל פנייה אישית.

ויהי נועם ה"א עלינו, ומעשה ידינו כוננהו

בברכה, נתן רוזנבלט 

בשם חברי וועד הדיור החרדי

אברהם סלונים, אליעזר יוטקובסקי, אמיר קריספל, צבי רבינסקי, נתן רוזנבלט


הגבצטט

השאירו תגובה

שם מחבר

דוא"ל מחבר

כותרת *

גודל קובץ מקסימלי מותר להעלאה 25MB

 
תצוגה מקדימה גרסאות 0 נשמר
Share:

%d בלוגרים אהבו את זה: