התראות
מחק הכל

כך הציבור החרדי יהנה מתכניות אלקין

2 שרשורים
2 Users
0 Likes
26 צפיות
שהשמחה במעונו
Noble Member Admin
הצטרף/ה: לפני 2 שנים
שרשורים: 741
Topic starter  

נתן רוזנבלט

גילוי נאות 1:  אני אפסיד הרבה כסף כתוצאה מהתוכנית החדשה של הממשלה. הן כמשקיע נדל"ן (הרווחתי הרבה מעליית המחירים) והן כעו"ד - עורכי דין חרדים מתפרנסים בעיקר מעיסקאות מכר של דירות יד שנייה, וכשיש הרבה דירות קבלן ומעט מאוד משקיעים, יש פחות עיסקאות כאלו .

גילוי נאות 2: ככל אדם חרדי, אני מאוד מתנגד לממשלה הזו, אשר חרטה על דגלה למוטט את הסטטוס קוו ולפגוע בצביון היהודי של המדינה .

אחרי שתי הקדמות אלו, ניתן להבין כי אם מוציאים מהמשוואה את העניין האישי ואת השנאה המוצדקת לממשלה,  ומתייחסים נטו לפועלה, נראה כי בעניין השיכון הממשלה מתכוננת לפעול נכון,  אמנם הם לא חושבים עלינו לרגע, אך תיכף נראה איך רבים מאנ"ש עשויים להרוויח כתוצאה מכך .

כמובן אנחנו מדברים על תכניות ולא על ביצוע, חלק גדול משולי התכנית ,כמו למשל איסור על החזקת דירות להשכרה לתיירים, אינן בנות ביצוע, בוודאי שלא בטווח הקצר. אך די בכך שהממשלה תבצע עשירית מהפרטים, ותוציא לשיווק מוזל רק מחצית מהדירות שהם הבטיחו להוציא השנה, ודיינו,  כל משפחה במדינה תרגיש פתאום הקלה,  חלק יזכו בהגרלות, והאחרים ירגישו את ירידת המחירים או לפחות את בלימתם.

לפני שלושה חודשים נחתם חוזה במשרדנו על מכירת דירה בהר יונה ,ב650,000 ש"ח,  הגיוני.  לפני חודש חתמנו הסכם על מכירת דירה שני בניינים ליד, במחיר 770,000 ש"ח ,ובימים אלו אנחנו מכינים חוזה למכירת דירת 3 חדרים רגילה בהר יונה, כשהמחיר הפעם הינו 830,000 ש"ח והמוכר כבר קיבל הצעות טובות יותר, ורק הכיפה שעל ראשו מחייבת אותו למחיר זה. זה לא רק בהר יונה, אשר השבוע התקיימה שם אסיפה של גדולי העסקנים החרדים לבלימת המחירים,  אלא כמעט בכל מקום בארץ. אני בשוק הנדל"ן מזה עשוריים פלוס, איני זוכר כזאת עלייה תלולה במחירים, אשר נובעת בעיקר מהיעדר שיווקים של תכניות זולות.

השר אלקין דיבר השבוע על התחייבות לשווק 80 אלף דירות מוזלות לזכאים בתוך שנה,  הוא יודע על מה הוא מדבר,  רק הדירות שכבר עברו את הליכי הזכייה של מחיר מופחת או משתכן וממתינות להגרלה,  זה כבר קרוב לעשרים אלף דירות,  משהו שהוא יותר מביתר ובית שמש גם יחד בלחיצת כפתור אחת של השר.  כך שבהחלט ייתכן שהוא יעמוד במילתו או לפחות במחציתה,  ברגע שתצא כמות כזאת של דירות מוזלות לשוק ,זה יצנן באופן מיידי ויביא בהכרח לירידת מחירים,  לשמחת הציבור ולעצבון הקבלנים והמשקיעים .

לצד הגיחוך והכעס על הקצבת 21 מיליון ש"ח לחתולים,  יש לזכור כי רק הסעיף הזה בתקציב הוא יותר מפי אלף (!) מאשר הסכום הזה ,שלא לדבר על שאר הסעיפים, אשר כאמור חלקם השר חולם שהוא יוכל לבצע,  וחלקם הוא אפילו לא חולם לבצע אלא נועדו לקישוט בלבד. אך יש בהם גם צעדים אפקטיביים כמו העלאת מס הרכישה,  צעד מתבקש שלא מובן מדוע לא עשו אותו עד היום, השבוע נסעתי לגרמניה לבדוק השקעות נדל"ן (לא מצאתי כלום), שם למרות שהממשלה מעוניינת בהגעת כמה שיותר משקיעים,  מס הרכישה גבוה מאשר כאן,  ארץ נאכלת בידי משקיעיה.

אז איפה הציבור החרדי בכל הטוב הזה ?

זהו,  שלא דאגו לנו ולא ידאגו לנו .אין מה לעשות ואין מה לכעוס, ככה זה בחיים,  כשאתה בקואליציה אתה דואג לעצמך וכשאתה בחוץ,  חתול מקבל לפניך.  בעת ממשלת השמד (המקורית,  בראשות נתניהו ובנט - זאת שח"כינו קרעו בה קריעה בהוראת רבותינו) פגשתי בשר אורבך ז"ל בעת טיול במודיעין הסמוכה, ניגשתי אליו ושאלתיו מדוע הם מתעלמים מצרכי הציבור החרדי.  תשובתו,  עם החיוך הנצחי, הייתה: "גלגל החוזר בעולם ,היום אנחנו מתעלמים מכם, ויום אחד אתם תשבו עם ביבי ותשאירו את בנט בחוץ ואז אנחנו נשאל מדוע החרדים לא דואגים לנו" לאחר מותו התקיימה נבואתו .

ולכן,  במקום להתלונן על זה שהם לקחו לנו את שפיר, מאי אהבת חרדים ויש אומרים משיקולי נקמה אישיים, ובמקום לבכות על כך שיש פחות מאלף דירות לציבור החרדי בתכניות, אל מול כשלושים אלף דירות נדרשות למגזר,  עלינו לעשות מעשה.  בכיות לא יעזרו, צעדים בסעייתא דשמיא כן .

מה שצריך לעשות הוא פשוט מאוד: הציבור החרדי צריך להתארגן לרישום מאסיבי בכל פרוייקט שנפתח,  לא משנה איפה ולא משנה באיזה קומה, חמש מאות חרדים שיזכו בראש העין ואלפיים באשקלון,  ילמדו את הממשלה כי תם עידן הפרייאריות של הציבור החרדי. ככה נרוויח פעמיים: גם נפתור בעיית הדיור של אלפי משפחות מאנ"ש (כל דירה בהרצליה תימכר בכמעט מיליון ש"ח יותר מרכישתה,  עם הרווח הזה אפשר לקנות דירה איפה שרוצים), וגם נלמד את הממשלה אחת ולתמיד,  כי יש צורך לדאוג לציבור החרדי למקומות דיור שמתאימים להם, אם הם אינם רוצים לגלות כי פתרונות הדיור שהם הועידו לעצמם, הגיעו בסוף לשנואי נפשם החרדים.

מהלך כזה, אותו כבר התחלתי ליזום עם גדולי העסקנים, הוא היחיד שיכול לסייע לרבבות משפחות בדרך הטבע להגיע לדירה משלהם בקלות ובנוחות.  כפי שאנחנו לא מעוניינים לגור במקומות שלהם, המלאים בכל השיקוצים,  כך גם הם אינם רוצים לראות אלפי חרדים מגיעים לכל עיר שלהם .

הם שם ואנחנו כאן - ושלום על ישראל.

            לתגובות advrosenblat@gmail.com ⋅  052-7632-344 


הגבצטט
aviaba12345678
 aviaba12345678
New Member אורח
הצטרף/ה: לפני 9 חודשים
שרשורים: 1

הגבצטט

השאירו תגובה

שם מחבר

דוא"ל מחבר

כותרת *

גודל קובץ מקסימלי מותר להעלאה 25MB

 
תצוגה מקדימה גרסאות 0 נשמר
Share:

%d בלוגרים אהבו את זה: