התראות
מחק הכל

המהפכה מתחילה כאן

1 שרשורים
1 Users
0 Likes
22 צפיות
שהשמחה במעונו
Noble Member Admin
הצטרף/ה: לפני 2 שנים
שרשורים: 741
Topic starter  

קריאה שפירסם עו"ד נתן רוזנבלט בעיתון הבית של הנדל"ן

הפעם אני כותב ישר ולעניין ,לפעולה מיידית אנו זקוקים לכמה אברכים בעלי מוטיבציה בעניין פתרון בעיית הדיור.

בטור האחרון (בפרשה בה קראנו "גור בארץ ואהיה עמך")  קראנו להנעה לפעולה של רכישת דירות במסגרת האפשרויות שהמדינה מעמידה לרשות אזרחיה, מבלי להמתין שהישועה תגיע בעתיד מכל מיני תכניות שלא ממש הולכות לקרות.  לצורך כך,  הצענו להקים מרכז הכוונה אשר יכוון את הציבור בהמוניו וגווניו למקומות מתאימים זולים במיוחד.

כמות התגובות והחיזוקים בכל טור היא גדולה, עשרות אנשים מגיבים בכל פעם, אך הפעם זה הגיע למספרים שלא הכרתי בעבר. כולם ככולם כותבים כמה הם צמאים להקמת מרכז כזה.

אך התגובה המרגשת ביותר,  הייתה לקבל טלפון מביתו של אחד מחשובי גדולי התורה שבדור שליט"א, אשר גם עושה חסד לאלפים.  מתברר כי אחד הקוראים,  יהודי ת"ח משכמו ומעלה ,לקח את המאמר,  צילם אותו והביא אותו לרבו,  אשר התלהב מהאמור ,והזמינני אליו .

בשיחה, הוא עודד מאוד פנייה לציבור הצעירים,  תוך פרסומים מיועדים לשכבת גיל זו,  ובעיקר הקמת מרכז הכוונה לכל זוג שמעוניין לרכוש דירה בפריפריה, על מנת לגור בכבוד מבלי למוטט את ההורים .

מתברר, כי במצב היום  כמעט בלתי ניתן לרכוש דירה במקומות אלו ,מבלי לשלם דמי תיווך גדולים ויקרים במקרה הטוב,  ומופקעים במקרה הפחות טוב (רק החודש מישהו -לא חרדי - הציע לבני "דירה טובה במיוחד" באחד הפרוייקטים, כשהגעתי לשם הוא דרש לא פחות מארבעים אלף ש"ח דמי תיווך, לא כולל מע"מ) . אין שום היגיון לשלם סכום שבין עשרת אלפים לחמישים אלף ש"ח רק משום שפלוני הואיל בטובו להראות לך דירה מסויימת, אשר ברוב המקרים ניתן היה לקבלה גם בלי טובות של איש. כל מה שצריך זה הכוונה קלה כיצד להגיע לדירה בלי תשלומים מיותרים.

עוד מתברר כי אין היום מרכז הכוונה אחד על כל הפריפרייה, כל מתווך או ראש קהילה מכיר את הנקודה שלו ומסביר לך בטוב טעם מדוע דווקא העיר שלו היא הטובה ביותר. אין מקום אחד שבו אפשר למצוא את כ ל האפשרויות ,על כל היתרונות והחסרונות של כל מקום, ולהחליט.

בשליחותו של הרב החשוב שליט"א ,הסתובבתי השבוע בירוחם ודימונה ,ועוד מקומות נוספים, ובכל מקום דירות בשפע, במחירים של החל מ- 300000 ש"ח ואפילו פחות, צמוד לשטיבל של גור בדימונה. אני לא מאמין שאני כותב את צירוף המילים הללו "שטיבל של גור" ו"דימונה" אך המציאות, הברוכה ,עולה על כל דמיונה. אין הרבה דברים מרגשים כמו לראות תפילת מנחה עם עשרות חסידים עם כל הלבוש וטוהר ,בלב המדבר תרתי משמע.

אין שום סיבה שלא יקומו שם עוד שטיבלאך,  של חסידויות שונות,  ושל קהל חסידים, של יוצאי חברון ויוצאי ראשית חכמה, לכולם יש אותה בעייה של צורך דחוף בדיור, ולאף אחד אין עוד מיליון שקל מיותרים לשלם על אותה דירה במיקום שונה .

נכון, ייתכן שפעילות כזאת תעלה את מחירי הדירות בעוד כמה אלפי שקלים ,ייתכן, אך כל אלטרנטיבה גרועה יותר .אם הדירות בירוחם יעלו, הציבור יעבור לבית שאן, ואם גם שם יתייקר יש עדיין לאן ללכת. וגם לא בהכרח שהמחירים יעלו עם ההתעניינות, וטבריה תוכיח: קרוב לאלף אברכים מחסידויות קרלין וצאנז באו לגור שם בעשור האחרון ,והמחירים של יד שנייה עדיין שפויים: רק בחודש האחרון חתמתי שם על חוזים במחירים של פחות מחמש מאות אלף     .

רבותיי, יש לנו כאן הזדמנות פז. היום אנחנו לא כותבים עצות ולא רעיונות ,לא שבחים ולא ביקורת,  היום עושים למעשה .

כאן,  ב"בית של הנדל"ן"  נתחיל את המהפיכה. נקים מוקד ארצי לכל פונה מכל חוג חרדי, כל אחד יקבל את מלוא האינפורמציה     וההכוונה     הדרושה ,כך נוכל להקים מקומות תורה רבים נוספים,  מבלי לרושש את האברכים הצדיקים שסך הכל רוצים איכות חיים יחד עם הורים בריאים ושפויים.

לצורך כך אנו זקוקים למספר אברכים ,חדורי מוטיבציה, תהיה פרנסה, אפילו ברווח, אבל לא התעשרות, מי שרוצה להתעשר על גבם השחוח של המטים ליפול - יחפש מקומות אחרים,  מי שרוצה לעזור לציבור ובד בבד לפרנס את משפחתו - מקומו איתנו .

אם אתה רואה עצמך, או מכיר מישהו שרואה עצמו,  מתאים לשבת במוקד טלפוני ולסייע לאנשים במפעל המדהים הזה, ,  פנה אליי בתגובה בשורה למטה, אני מתחייב על סודיות מוחלטת ומתחייב גם לענות לכל אחד .

בהצלחה לכולנו

לתגובות הקליקו כאןadvrosenblat@gmail.com  052-7632-344


הגבצטט

השאירו תגובה

שם מחבר

דוא"ל מחבר

כותרת *

גודל קובץ מקסימלי מותר להעלאה 25MB

 
תצוגה מקדימה גרסאות 0 נשמר
Share:

%d בלוגרים אהבו את זה: