אם אפשר להסביר בבקש…
 
התראות
מחק הכל

אם אפשר להסביר בבקשה את האנימציה בכניסה


ליבי
 ליבי
הצטרף/ה: לפני 11 חודשים
שרשורים: 2
Topic starter  

כשנכנסים לאתר אז יש איזה תמונה שמסתובבת רגע אחד משהו על 100 מיליארד משהו כזה 

לא הבנתי אם אפשר להסביר לי תודה

 

 


הגבצטטנפתר
שהשמחה במעונו
הצטרף/ה: לפני שנה 1
שרשורים: 420
 

תראי כאן


הגבצטט
ליבי
 ליבי
הצטרף/ה: לפני 11 חודשים
שרשורים: 2
Topic starter  

ראיתי ועדין לא הבתני כל כך אם אפשר בבקשה להסביר יותר תודה רבה


הגבצטט
MOYSHE
הצטרף/ה: לפני שנה 1
שרשורים: 12
 

 החשבון שכתוב שם אני חושב שאני יכול להסביר לפי מה שהבנתי מהמאמרים כאן:

החשבון בא להראות את הסך המצטבר של הנזק הכספי לכלל עולם התורה (כלומר כלל משפחות האברכים בני תורה) שיוצא לפי הנוהג המקובל לתת לכל בת כ500000

כי לפי הנוהג המקובל אז משפחה שיש לה בממוצע 5 בנות תצטרך לתת 2500000  , וכיון שלוקחים חלק גדול מהבאנק אז זה מתרבה ליותר מ3000000, ואם יש בא"י 50 אלף משפחות בני תורה אז בסה"כ הם יוציאו 150000000

ואם תאמר שסוף סוף הכסף נשאר במשפחות עולם התורה כי הוא עובר לילדיהם, לא כן הדבר, כי גם ילדיהם יצטרכו לתת כן לילדיהם, וכשיהיה לכל משפחה ג"כ 5 בנות בממוצע, נמצא שאותו הדור שקיבל 150000000000 יצטרך לתת פי חמש דהיינו 750,000,000,000 

כך שלמעשה לכאורה באמת הנזק לעולם התורה הוא עצום

 


הגבצטט
שהשמחה במעונו
הצטרף/ה: לפני שנה 1
שרשורים: 420
 
פורסם ע"י: @moyshe

 החשבון שכתוב שם אני חושב שאני יכול להסביר לפי מה שהבנתי מהמאמרים כאן:

החשבון בא להראות את הסך המצטבר של הנזק הכספי לכלל עולם התורה (כלומר כלל משפחות האברכים בני תורה) שיוצא לפי הנוהג המקובל לתת לכל בת כ500000

כי לפי הנוהג המקובל אז משפחה שיש לה בממוצע 5 בנות תצטרך לתת 2500000 מליון , וכיון שלוקחים חלק גדול מהבאנק אז זה מתרבה ליותר מ3000000, ואם יש בא"י 50 אלף משפחות בני תורה אז בסה"כ הם יוציאו 150000000

ואם תאמר שסוף סוף הכסף נשאר במשפחות עולם התורה כי הוא עובר לילדיהם, לא כן הדבר, כי גם ילדיהם יצטרכו לתת כן לילדיהם, וכשיהיה לכל משפחה ג"כ 5 בנות בממוצע, נמצא שאותו הדור שקיבל 150000000000 יצטרך לתת פי חמש דהיינו 750,000,000,000 

כך שלמעשה לכאורה באמת הנזק לעולם התורה הוא עצום

 

בע"ה המשיח יבא בקרוב ממש ולא נבא לידי כך

אמנם אם כן ודאי אין שום צורך להטיל על ההורים כ"כ הרבה, בשביל זמן מועט… …


הגבצטט
מה אתה אומר
 מה אתה אומר
הצטרף/ה: לפני 11 חודשים
שרשורים: 2
 

זו נקודת הסתכלות מקורית ומעניינת… ודוקא היא "הפילה  לי עכשיו את האסימון":

לא מדובר על "עוד איזה נושא שצריך לטפל בו.."

מדובר כאן על סכומי עתק, שמבחינה ציבורית הם מסתכמים במליארדים רבים, סכומים שכל סכומי קצבאות הילדים ותמיכות הישיבות והכוללים  – שאנו כל כך נאבקים עליהם – מחווירים לעומתם…

אם מישהו רוצה לעזור באמת למחסור הכלכלי של לומדי התורה – כאן הוא הבור השחור, ששואב את הכסף הגדול באמת!!

ולא רק שהוא שואב מליארדים, מאנשים שאין להם, אלא הדבר אף ללא שום תועלת!! גם לא לזוג הצעיר!!

כי גם הזוג הצעיר – ישלם בגלל אותו מנהג פי כמה וכמה..

המצב גורם שהיום זוגות צעירים אין שלוה כלכלית. כי כבר טרודים בשאלה "איך נחתן את הילדים?"…

מלבד העובדה שכבר עתה הם צריכים ממילא לשלם משכנתא גבוהה, שהרי הם קנו במרכז…

אני חושב שאין בעולם כולו עוד כזה מהלך כלכלי.

מהלך שגורם לאלפי אנשים להוציא הון עתק, המסתכם במליארדים, כאשר ידוע לכל שבסופו של דבר גם מי שמקבל את הכסף לא מרויח מהמהלך, אלא  גם גם הוא יצטרך לתת הון עתק פי 4-5, – כתוצאה מאותו מהלך עצמו…


הגבצטט
MOYSHE
הצטרף/ה: לפני שנה 1
שרשורים: 12
 

הפתרון האמיתי הוא כמו שהיה כתוב השבוע בעלון עמוד החסד:

אנשים דורשים סכומים כה גבוהים, כי הם לא חשים באותו זמן את המצוקה והקושי של הצד השני. אנחנו מבינים היטב את הקשיים שלנו עצמנו, אך בנוגע לאחרים יש לנו איזו אשליה נאיבית שהם בטח יסתדרו…

אם הנוהג יהפוך להיות שנותנים חצי חצי, אוטומטית כל צד ידרוש פחות אפילו אם הוא עצמו מסוגל ליותר ותהיה הרבה יותר הבנה והתחשבות בקושי הכלכלי

כך אין דרישות מדי גדולות לצד השני, כיון שכמה שהוא דורש מהשני, גם הוא צריך לשלם….


הגבצטט

השאירו תגובה

שם מחבר

דוא"ל מחבר

כותרת *

גודל קובץ מקסימלי מותר להעלאה 25MB

תצוגה מקדימה גרסאות 0 נשמר
Share:

מרן פוסק הדור הג"ר יוסף שלום אלישיב

אני מורה לכל השואלים אותי להצטרף לארגון החשוב שהשמחה במעונו (להג"ר יהודה סילמן שליט"א)

מרן הגרמ"י ליפקוביץ זצוקל

כמו שאסור לגנוב כדי לחתן את הבת, כך אסור לקחת חובות כשרגליים לדבר שלא יוכל להחזירם. (להג"ר שריאל רוזנברג והגר"ח מישקובסקי שליט"א).

מרן הגרנ"צ פינקל זצוקל

נשיא ממלכת התורה מרן הג"ר נתן צבי פינקל זצוק"ל: כיום כל אחד צריך לחתן את עצמו!!! ובפרט בזמנינו שגובל ב"פיקוח נפש" ממש, ולא להכביד על ההורים, ומובטחני שעי"ז יזכו לסע"ד מיוחדת, וכפי שראיתי בעיני בחוש.

מרן הגר"י אידלשטיין זצוק"ל

הפתרון הוא רק ערי הפריפריה, שם המחירים זולים. הקב"ה רוצה ליישב את כל ארץ ישראל, שיגורו חרדים בכל מקום, ותפעל להביא לשם עוד הרבה זוגות של בני תורה, עד שהעיר אצלכם תיהפך להיות מקום תורה...

קריאת גדולי ישראל

" לקנות דירות לבניהם ולבנותיהם אך ורק במקומות התורה הזולים בצפון ובדרום, ולהסתפק במועט ... שהורי הבנות לא יתחיבו יותר מ180 א' ש"ח..."

קריאת ראשי הישיבות

"לגור במקומות רחוקים יותר.. וק"ו להורים משני הצדדים שלא לדחקם ולצערם... לא לבקש להטיל על חמיו וחמותו ממון שאין לו... ראוי שישאו הצדדים בעול שווה בשווה..."

רבי משה בן מיימון

".. והמעלים עיניו …הרי זה עובר על לא תאמץ את לבבך ... ועל לא תעמוד על דם רעך … ובטל מצות וחי אחיך עמך, ואהבת לרעך כמוך…"

מרן החפץ חיים זיע"א

"כי יש לי לדבר אל הפרושים בני הישיבות. לומדים הם, חריפים הם ומתחדדים בפלפולא דאורייתא......"

מרן החזון איש זיע"א

"אינו מובן לי היטב הדייקנות יתירה בדברים שהרחיקום רבותינו ז"ל, כמבואר ברמ"א שכל מה שיתנו יקח בעין יפה, רצונו לומר בין רב למעט, ואז יצליח, והצלחה שמבטיח הרמ"א ודאי עדיף מהשתדלות". אגרות חזון איש (קסז):

מרן בעל קהלות יעקב זיע"א

"אשרי חלקם של התמימים והישרים בלבותם, אלו הבחורים היקרים שאינם מהלכים בגדולות ובנפלאות, והם צנועים וענוים, ואינם מדמים דמיונות שוא לא על עצמם ולא על המיועדת להם, והולכים בתום וביושר, והם מאוד מרוצים ..."

מרן הגרא"מ שך זיע"א

דעת מו"ח מרן בעל ה"אבי עזרי זי"ע שצד החתן והכלה צריכים להתחלק בכל הוצאות שווה בשווה, ולתלמידיו המצויינים עודד להשתדך עם גבירים שהיה מצוי בשעתו, אולם חלילה לדרוש ממי שאין לו. (מפי חתנו הגאון הגדול רמ"צ ברגמן)

מרן הגר"ח קניבסקי זיע"א

"אין להתחייב מה שאין לו רק שיאמר שישתדל לתת מה שחושב ויתחייב רק בשיעור שמשער שיכול להשיג (מנחת תודה על תורה עמוד תסח) "הורה הגר"ח קניבסקי, שגם לנישואי ילדים אסור לקחת חובות על עצמו כשאינו יודע ברגע הלקיחה מהיכן יפרע אותם. ואסור לסמוך על הנס". ('עומק הפשט' בשם הרב ח.ש.) ובעלון דברי שיח בשמו: "אין צריך להתחייב על מה שאין לו [דמה יעשה, שיגנוב] !? העצה היא שכאשר הוא יושב עם הצד השני יאמר לו שהוא מצידו ישתדל לתת כל מה שרק אפשר, וכך יאמר לצד השני שגם הוא ישתדל כך."

הגאון הגדול רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א

"ההתחייבויות של ההורים המה חורבן הדור לצערנו. לדעתי מוכרחים להפסיק זאת כליל, ואין היא דרכה של תורה להפיל על ההורים עול כספי כה כבד"

הגאון רבי יוסף ליברמן בעל משנת יוסף

"אמרתי לו: למה זה כבוד חמי נתן לי את חפציו השייכים לו, ומה טוב אני ממנו, ולמה מגיע לי יותר ממנו? הנה ייקח נא חזרה את כל אשר נתן לנו משלו, ואני קניתי לי הנצרך לי ובטחוני שהשי"ת יעזור. וכן הוי..."

הגאון רבי בנימין זילבר זצוק"ל

"ובקלות אפשר לעבור על "ארור מקלה אביו ואמו". ואם הי' העת והעט בידי הייתי צריך להאריך בבעיה כאובה זו, וזה בודאי מהגורמים העיקרים שבן דוד לא בא וכו'. ואולי גם בגלל זה הרבה פעמים אנו רואים מה שאין הזיווג עולה יפה, ולפעמים אין מצליחים וכו' . והרבה פעמים מרגישים שגורם זלזול בקדושת הנשואין וכו' ונעשה זה לסחר מכר וכו'. " (אז נדברו ט, נא)

הגאון רבי אברהם גניחובסקי זצוק"ל

נמצאנו למדים שאם בחור ישיבה אומר לאביו "קח לי דירה עם כך וכך חדרים כי כן ראיתי אצל החברים שלי והיא ישרה בעיני", הרי זה בלא תחמוד דאורייתא..

הרב רבינסקי/ ועדת הדיור

"ובכן, הציבור שלנו בס"ד, מונחה ע"י גדולי ישראל שליט"א וזצוק"ל בכל צעד ושעל. בחינוך, בשידוכים, ברפואה, בהשקפה טהורה ועוד. ונשאלת השאלה, מה אמרו גדולי ישראל בנושא זה של הדרישות הגבוהות?.."

הרב ישראל גוטמן / ארגון מסילה

"המציאות מוכיחה, כי בסופו של דבר רבים מאלו שמקבלים הרבה מהוריהם, דווקא נופלים לבור כלכלי לא פשוט מכמה סיבות. ואמנה אותן אחת לאחת..."

הגאון רבי יהושע אייכנשטיין:

זהו השחתת המידות וקלקול כל החינוך הטהור להסתפק במועט ולא לחיות על חשבון השני.

הגאון הגדול רבי משה הלל הירש:

אין שום מקור וסברא ומסורת בעולם כלל, שאבי הכלה צריך לתת פרוטה אחת יותר מאבי החתן.

הגאון רבי שמואל יעקב בורנשטיין:

רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגיה.

הגאון רבי יששכר מאיר:

פקוח נפש ממש, וכולהו איתנייהו ביה.

הגאון רבי דוב צבי קרלנשטיין:

משפחות רבות התמוטטו מחמת זה, אשריכם שזכיתם, ותחזקנה ידיכם.

הגאון רבי ישראל מאיר וייס:

כמה אנשים עוד צריכים למות מחמת זה עד שיעשו משהו בענין?

הגאון רבי גבריאל יוסף לוי שליט"א

"שלא ייווצר מצב שקונים דירה זולה יותר, ועדיין צד הכלה צריך לשלם סכומי עתק. ובאמת גדולי ישראל נתנו דעתם בנושא זה בצורה נחרצת..."

הגאון רבי צבי רוטברג:

בדוק ומנוסה שהבחורים שהולכים בצניעות ומסתפקים במועט זוכים לסע"ד מיוחדת.

הגאון הגדול רבי יצחק שיינר:

איך בן תורה יכול להתאכזר ולדרוש סכומים אגדיים? הציבור נהיה עקום לגמרי בענין זה, המצב זועק עד לב השמים.

הגאון הצדיק רבי יקותיאל הלברשטאם

היום בעוונותינו הרבים רואים שאברך אחר חתונתו נהפך לאיש אחר, ואין בו עוד אותו החיות בעבודת הבורא יתברך כמו שהיה בו עד עתה, והטעם לזה שבחור זה הרבה בדרישות להוריו שיפזרו עליו ממון הרבה לקנות דירה מרווחת וכלים נאים והאב שאין בידו לענות על כל הדרישות צריך להמציא לו הממון בדרך עקלקלות שמעורב בזה כמה איסורי תורה וחששות של גזל... (שפע חיים ויצא)