מעלה אדומים

העיר יפה ומטופחת ברמה הגבוהה ביותר, העיר זכתה בעבר בתואר העיר היפה ביותר בישראל, בקטגורית הערים הקטנות. ממעלה אדומים נשקפים נופים מיוחדים במינם. בצפון ובמערב- הרי ירושלים, ובולטים בהם הר הצופים והר הזיתים. לכיוון מזרח ודרום נופי מדבר קסומים. ניתן לצפות אל מעבר לירדן אל הרי אדום ומואב. ומהמקומות הגבוהים בעיר רואים את ים המלח.

קירבה לירושלים 10 דקות נסיעה ברכב מגבעת התחמושת בירושלים למעלה אדומים. זה כמו מטלז סטון לגבעת שאול בירושלים.

יש אוטובוסים מירושלים בתדירות הגבוהה בארץ של אוטובוס כל 4 דקות ממוצע! בשעות השיא [6 עד 8 בבוקר]. לדוגמא בין 6 ל 7 בבוקר יוצאים מהעיר לכיוון ירושלים כ 60 אוטובוסים, ממוצע של אוטובוס כל דקה! וכן להיפך מירושלים למעלה אדומים יש למעלה מ 15 קווים שונים, ובשעות השיא [3 עד 6 אחרי צהרים], כל שתי דקות יש אוטובוס למעלה אדומים. גם בשאר שעות היום התחבורה מצויינת. מתחילה ב5:30 בבוקר ומסתיימת ב12:30 בלילה, ובחמישי ומוצ"ש ויולי אוגוסט יש קווי לילה כל הלילה ברציפות.

מי שנוסע מצומת בר אילן למעלה אדומים בתחבורה ציבורית, יגיע למעלה אדומים מהר יותר מאשר מי שנוסע משם ל: פסגת רמת שלמה, רמות ד', בית וגן, קריית יובל, הר נוף, גילה, או תלפיות, וכדומה.

יש בעיר כל מה שצריך. סניפים גדולים של רמי לוי, שופרסל, יינות ביתן, 2 סניפים זול ובגדול, 3 סניפים מעיין 2000, קניון עם כל רשתות הביגוד והמסחר המובילות, באזר שטראוס, כל קופות החולים, עם מרפאות ענקיות שנותנות את כל השירותים, מרפאת טרם גדולה במיוחד, ביטוח לאומי, 5 בנקים, סניפי דואר, ומשרד הפנים. תחנות מד"א וכיבוי אש, סניף יד שרה, גמ"ח ריהוט ועוד. בריכה עירונית עם קצת שעות בהפרדה, בית אבות, ועוד.

יש בעיר למעלה מ50 ! בתי כנסת לכל העדות ושישה מקוואות טהרה, 5 כוללים, כוללי ערב, כוללי שישי ומוצ"ש, ישיבת בין הזמנים, אבות ובנים, שיעורי תורה ושיעורים לנשים לרוב, גני ילדים ומעונות בשפע, ואפילו אוצר ספרים ענק עם עשרות אלפי ספרים תורניים, ובקיצור לא חסר לנו שום דבר.

מחירי דירות נוחים לעומת ירושלים. [בשכונות שמתרכזים בהם שומרי התורה, שכונות: הנחלים, כלי שיר, והמצדים], 3 חדרים מיליון ש"ח / מיליון מאה. והשכרה כ 3000 / 3200 ₪.

איזור תעשייה מישור אדומים במרחק 3 דקות נסיעה, פועלים בו 350 מפעלים, ויש שם כל מה שצריך, החל ממאפיות וחנויות צעצועים, מוסכי רכב, מכבסות, ומשתלות צמחים, וכלה במרכז הקניות "דיזיין סיטי" שמוקם כעת על ידי היזם החרדי חנוך קס בהשקעה של 400 מיליון ש"ח, במישור אדומים, ויפתח בעוד 3 חודשים המתחם כולו משתרע על פני שטח של כ- 100,000 מ”ר, מתוכם כ- 60,000 מ”ר שטחי השכרה לעסקים הפרושים כולם על פני קומה אחת, כשבין מגוון האדיר של כ- 200 חנויות הריהוט ועיצוב הבית ישנו גם מתחם יפהפה המיועד כולו למסעדות, הפיאצה, הבנוי בהשראת מלון ונציה המפורסם בלאס וגאס, כך שבין מנה ראשונה לעיקרית או קינוח תוכלו לצפות במיני גונדולות אשר שטות באגם ולהרים מבט לשמים וצפוי להיות עיר של אאוטלטים עם חנויות עודפים מוזלות של מותגים בכל התחומים.

כל העיר מלאה בפארקים וגני שעשועים עד אין מספר [86 פארקים לייתר דיוק], וגינות כושר ומרחבי דשא, ואפילו אגם גדול [שבעבר היה ניתן לשוט בו בסירות], פשוט הכל ירוק.

יש שתי נציגים של מפלגת ש"ס במועצה [מתוך 15], ודואגים למה שצריך, כמו אוטובוסים חינם למירון בל"ג בעומר, טיולים לישיבת בין הזמנים, ונסיעות לקברי צדיקים.

יש 30 משפחות חרדיות מהציבור הליטאי בהנהגתו של אב"ד מעלה אדומים הרב אברהם יחיאל דויטש ראש מוסדות תלמידי הכתב סופר, ועוד כמאתיים משפחות מהציבור הספרדי מקהילות אור החיים של הרב ראובן אלבז וקהילת שלום לעם בראשות הרב יעקב הלל ראש ישיבת אהבת שלום, ושאר תושבי השכונות שמתרכזים בהם שומרי התורה, שכונות: הנחלים, כלי שיר, והמצדים רובם דתיים ומסורתיים.

מסלולי הליכה ושבילי אופניים שחוצים את כל העיר. – נתיב הקרונית, הוא נתיב ייחודי לעיר מעלה אדומים הנהנית ממערכת תחבורתית עירונית משוכללת ומודרנית, המבוססת על הפרדה בין הולכי הרגל והכבישים, באמצעות מערכת "נתיב הקרונית", הייחודית מסוגה בארץ. באמצעות 12 מנהרות ושלושה גשרים ניתן להגיע רגלית כמעט לכל מקום בעיר בלי לחצות כביש, וישנה מערכת כוללת של שבילי אופניים בעיר ומסביבה, המאפשרת תנועה אופניים, תוך הפרדה מוחלטת מצירי התנועה של כלי הרכב בעיר.

בעיר ישנה שמירה 24/7 כאשר בכל 4 הכניסות לעיר יש שמירה ומחסום בדיקה לכל הרכבים. וישנם רכבי סיור שמפטרלים סביב העיר 24 שעות ביממה. אתר מעלה אדומים

כתבה

 

 

 

 

 

 

 

תל ציון

הישוב כוכב יעקב הוקם בקיץ  תשד"מ, ונקרא ע"ש הצדיק רבי יעקב אבוחצירא זיע"א.  הישוב מונה כ-600 משפחות, בישוב ישנן שכ' בתי קבע ושכ' קראוונים.
בשנת 2000 הוקמה בסמוך לישוב שכונה חרדית – "תל ציון" – הכוללת 800 יחידות דיור של קבע, בבניה רוויה. השכונה מתנהלת כישוב בפני עצמו.

מוסדות חינוך

מעונות יום, גני ילדים, בי"ס ת"ת ממ"ד בנים, בי"ס בנות, אולפנת צביה, ישיבת הסדר "היכל אליהו", כולל "יד שאול". כולל – "ציון נריה".

תלמוד תורה אחה"צ לבנים  – יומיים בשבוע (שעה בכל יום).

תלמודית אחה"צ לבנות   –  יומיים בשבוע.

מרכז הפעלה / משחקיה   –  פעילות לפעוטות

ספריה

מרכז למידה

בנייה

פרויקט נוף הרים שלב א' – במרכז הישוב כ-60 יח"ד

פרויקט המשך שכ' צב"ר כ-28 יח"ד.

בניה עתידית- המשך בניה שלב ה' כ-300 יח"ד.

בתי כנסת

בישוב  פועלים הרבה בתי כנסת, חלקם מטעם הישוב, חלקם פרטיים,

א.       בית הכנסת המרכזי "הדר ציון", בראשות הרב שלמה אזולאי.

ב.       בית הכנסת האשכנזי "קהילת תפארת יעקב", בראשות הרב נתנאל פרנקנטל.

ג.        בית הכנסת בגבעה, בראשות הרב רפאל זרחיה.

ד.       בית הכנסת במערב, בראשות הרב אהרן כהן.

ה.       בית הכנסת "שמש ומגן" (נוסח צפון אפריקה), בראשות הרב דוד לנקרי.

ו.        בית הכנסת נוסח תימן.

ז.        בית הכנסת חב"ד, בראשות הרב יוסף מינסקי.

ח.       ישיבת "היכל אליהו" בראשות הרב בוצ'קו.

ט.       כולל "שמן ששון" בראשות הרב אלון תדהר.

י.        כולל "ציון נריה" בראשות הרב משה גוזלן.

יא.     מוסדות "תומר דבורה" בראשות הרב מאיר אתר.

יב.     בית הכנסת "ריחניאן", בראשות הרב בן ציון דוד.

יג.      בית הכנסת "היכל מרדכי" בראשות הרב מרדכי רויימי

מועצה כוכב יעקב, טל: 02-9973972, פקס: 02-9974016, דוא"ל: ky9973972@gmail.com

השכונה החדשה – משפחות בסגנון יותר ירושלמי ליטאים וספרדים אבל אווירה ליטאית.

השכונה הישנה ספרדית .

תחבורה טובה מאוד.

מידע דירות – ישא ברכה

http://www.ysb.co.il/

02-6406666

info@ysb.co.il 

 

 

מיצד

פרוייקט רמות מיצד ביישוב החרדי מיצד, מעניק לכם את כל מה שחלמתם וחשבתם שאיננו אפשרי. איכות חיים של ישוב, בשילוב עם חיים תורניים ישיבתיים ואוירה חינוכית יחודית.

תושבי שכונת רמות מיצד יהנו מבית פרטי מרווח עם גינה ענקית, מגוון שירותים קהילתיים, אויר משיב נפש מהרי ירושלים ונוף עוצר נשימה.

הבית: חד משפחתי 116 מ"ר על שטח של כ-500 מ"ר, בנוסף ניתן לבצע הרחבה של 30 מ"ר קומת קרקע ו- 89 מ"ר קומה שניה.

כל זאת במיקום מצויין, הישוב נמצא בקרבת שני מרכזים חרדיים. נסיעה קצרה של 20 דקות מביתר עילית וחצי שעה מירושלים מאפשרים לתושבי שכונת רמות מיצד ללמוד ולעבוד בביתר עילית או בירושלים.

מה עוד לבקש בשביל חיים שיש בהם תורה, איכות ונחת…

יישוב החרדי מיצד (אספר), שבמועצה האזורית גוש עציון, מציע את כל היופי שבחיי קהילה תורניים במקום אחד ומעניק לתושביו הזדמנות להתרחק משאון העיר, ליהנות מאיכות חיים ולהתמקד בתורה, בעבודה ובמהות החיים.
כל המשפחות המתגוררות בישוב הן משפחות של בני תורה, המחנכות את ילדיהן על פי דרך התורה, ושולחות את ילדיהן לת"ת ובית יעקב המשתייכים למגזר החרדי.
במיצד שוכנת ישיבת "נחלת יאיר" בראשות ראש הישיבה הרה"ג ר יצחק לופולינסקי. הישיבה מונה 60 בחורים ומוסיפה רבות לצביון הרוחני של הישוב.
לשירות התושבים פועל במקום סניף של קופת חולים לאומית, מכולת, מעונות יום, גני ילדים, מתנ"ס, שירותי חירום רפואיים, מקווה טהרה, בית כנסת ובית מדרש.

בין הרים וגבעות במדבר יהודה בכביש המטפס מעלה מעלה לגובה של 945 מ מעל פני הים  שוכן לו הישוב מיצד. אופי חברי הקהילה הוא משפחות חרדיות תורניות בוגרי ישיבות ובוגרות סמינרים ובכך מהווה חוליה ייחודית בקרב ישובי גוש עציון. מיצד נוסד לפני 31 שנה כיום גרות בישוב 70 משפחות.

לאחרונה חלה בישוב התפתחות עצומה, ובראשה פרויקט הרחבת הישוב בעוד 80 משפחות

יש גם ספרדים וחסידים קצת אבל ברוב המוחלט ומה שרוצים שיהיה זה ליטאים וזילברמן.

 

 

מעלה עמוס

קהילה של ליטאים, ספרדים וחסידים.

מקום  מדהים, עם נופי בראשית עוצרי נשימה
כשיש ראות טובה ניתן לראות גם את ים המלח

1

2

3

מתווך 0527630544

 

Recent Posts