עמנואל

לפני כ-35 שנה (בשנת תשמ”ב) הוקמה עמנואל כיישוב ברמה גבוהה עם תכנון ערים מתקדם הכולל שילוב מגורים אורבניים עם מרחבים מוריקים, נוף, אוויר צלול וכל השירותים הנדרשים לתושבים.

בעמנואל, פסיפס קהילות הנהנות מאוטונומיה קהילתית לצד מרקם קהילתי מאחד, נוף מרהיב ומאיכות חיים שלווה ורגועה.

למרות שעמנואל נבנתה כיישוב ברמה גבוהה, שנים שנושא בנית יחידות דיור חדשות היה בהקפאה כאשר לא נבנו בנייני מגורים חדשים מצד אחד ומצד שני, המשפחות התרחבו ונוצרה מצוקת דיור פנימית של משפחות שאינן רוצות לעזוב את החיים הקסומים בעמנואל, אך הבית קטן וצפוף מידי…

לאחר 3 עשורים, הגיע הזמן להתקדם ולשפר את איכות החיים!

אל מול נוף נחל קנה, קורם עור וגידים בימים אלו פרויקט המגורים הייחודי ‘קנה ביתך’, בפרוייקט 21 יח”ד בבניה מדורגת על ההר, הדירות רחבות הידיים נהנות מפרטיות מקסימלית, נוף מרהיב ושקט פסטורלי עם מרפסות נוף מושלמות הצופות לנוף שמורת הטבע ‘נחל קנה’ (מה שמבטיח נוף לתמיד..)

הבשורה הגדולה היא המיקום המרכזי של הפרוייקט, למרות שבעמנואל עצמה אין שטחים במרכז היישוב, ‘קנה ביתך’ נבנית בעתודת בניה קיימת במרכז עמנואל בסמוך למרכז המסחרי, פארק המשחקים, קופות החולים, בית הכנסת ומוסדות החינוך בעיר.

הפרויקט מהווה הזדמנות פז עבור משפחות החפצות בשיפור איכות החיים במגורים בדירה רחבת ידיים, ללא התפשרות על חינוך הילדים וחיי קהילה איכותיים בעמנואל, לצד אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות.

פרוייקט ‘קנה ביתך’ הוא הפרוייקט הבטוח ביותר לרכישה, בעת הרכישה, הבית נרשם על שמכם עם צפי אכלוס תוך 18 חודשים. לפרטים: 053-866-70-66

נציג הפרויקט ישמח לענות על כל שאלה:

עמנואל עתידה להכפיל ואף לשלש את עצמה תוך תקופה קצרה • אלף יחידות דיור מאוכלסות בה כיום, כאלף נוספות בבניה, וכאלף יחידות הדיור במכרז יביאו אותה לפי-שלשה במספר תושביה – לצד תב”עות מאושרות לאלפי יח”ד נוספות • מעל 200 יח”ד, רובן מקבלן, שווקו ב-2020 בעמנואל • עם ראש מועצה דבק במטרה, גב פוליטי במשרד השיכון ויזמים מהשורה הראשונה שמתמודדים ראש בראש על המכרזים, עמנואל הופכת לפתרון הדיור דה פקטו

עמנואל מסתמנת כיעד המיידי של משרד השיכון כפתרון עכשווי למצוקת הדיור של המגזר החרדי. השר ליצמן צוטט לא מכבר בתקשורת כמי שאמר: “מי אומר שאין דירות לציבור החרדי? יש פתרון דיור לזוגות הצעירים בעמנואל ובחריש”, אמר שר השיכון.

ואכן, עתה עומדת עמנואל, עם אלף יח”ד שנמצאות בעיצומו של תהליך בניה, לצד כ-1,000 דירות נוספות מאוכלסות בעמנואל הוותיקה והחדשה. המכרז האחרון, שפורסם על ידי רמ”י ומשרד השיכון כמעט ביומו האחרון של ממשל טראמפ, ערב כניסתו לתפקיד של הנשיא ביידן והשבעתו לנשיאות ארצות הברית, כולל 941 יח”ד נוספות בתשעה מתחמי בנייה. יח”ד אלה, מהוות את ‘האלף השלישי’ של הדירות בעמנואל.

הדירות החדשות שישווקו במכרז הנוכחי שהחוברות שלו יפורסמו ב-16.2 ממוקמות ברובע ג’ – קרוב יותר לאזה”ת השלישי והחדש של עמנואל שלאחר שאושרה לו בנייה נוספת יעמוד בסה”כ על שטח של 320 דונם – לא כולל שני אזורי התעשייה הקיימים.

עתודות הבנייה בעמנואל כוללות תב”עות מאושרות ברובע ב’ ובאזורים נוספים של העיר שיובילו בסופו של דבר למיצוב העיר כנקודה בולטת על מפת הדיור החרדי, עם אלפי יח”ד חדשות בעשור הקרוב. בתכנית ארוכת טווח יותר, בשני העשורים הקרובים – צפויות לקום בעמנואל, בסה”כ, מעל 14,000 יח”ד חדשות.

עמנואל החדשה זוכה לאוזן קשבת במשרד השיכון, שם הקצו מעל 20 מיליוני שקלים להסרת חסמים – והם שהובילו את המכרז הנוכחי, על 941 יחידות הדיור שבו, לידי ביצוע. ביון היתר, 16 מיליון שקלים הוקצבו לקו הביוב, ועוד מעט יותר מארבעה מיליון שקלים – מתוכם יוקדשו, לכשיעברו לקופת היישוב, 800 אלף ש”ח לתקציב פרסום ומיתוג, 2.5 מיליון ש”ח לחידוש תשתיות (במסגרת החלפת ‘ישן מול חדש’) וייעודים נוספים.

משכך, עלויות הפיתוח שהיו עלולות ליפול על כתפי הדיירים, מצטמצמות עתה, ו-941 יחידות הדיור שבמסגרת ‘דיור במחיר מופחת’ לא יכללו תוספת של עלויות פיתוח, לפחות על קו הצינור המדובר. כפי שחשף ‘ביזנעס’, תשלומי עלויות פיתוח נכללים כחלק מהתשלומים הנוספים במספר מכרזי ‘מחיר מופחת’, ונראה כי העלות הנוכחית תיחסך בסופו של תהליך, מהרוכשים.

את פיתוח התשתיות העירוניות לשכונות החדשות של עמנואל מבצעת חברת ‘ערים’, חברה בת של משרד השיכון, שבשלש השנים האחרונות מלווה את עמנואל ביד נאמנה, שלב אחר שלב. כך למשל, צפויה להתבצע החלפת הטיילת הנוספת בעמנואל – הטיילת התחתית, שחולשת על פני השטח ההררי ומאפשרת ‘טעימה’ מטיול מפעים באמצע היום – שהארכתה וחידושה דורשות העתקת קו ביוב בעלויות ניכרות. גם עלויות אלה, שיגיעו לכ-1.7 מיליון לפי הערכות של גורמים בעמנואל, עתידות להיות כלולות בתקציב משרד השיכון של החלפת ישן בחדש.

לפי נתוני רשות המסים בעמנואל נמכרו בשנת 2020 מעל 200 יח”ד, רובן דירות חדשות יד ראשונה מקבלן. בחודש הקרוב צפויה התחלת השיווק של 166 יח”ד ע”י חב’ ‘אפי קפיטל’ שאושרו בוועדת התכנון והבנייה, 50 יח”ד מתוכן, בבתים צמודי קרקע.

בעמנואל מתגוררות כיום כ-4,500 נפש בכ-1,000 בתי אב.

ללא ספק, הליך המכרז ל-941 יחידות הדיור שמשווקות בתשעה מתחמים, יספק כותרות רבות, ויהיה מרתק לעקוב אחרי הליך הזכייה בו.

Recent Posts